تخفیف سفارش سیاه قلم فقط تا 12 امشب

آموزش صفر تا صد طراحی چهره رایگان

تصویرسازی چهره انسان با استفاده از نسبت‌ها و تکنیک‌ها

 چهره انسان، جذاب‌ترین منظره‌هاست. اگر می‌خواهید خلاقیت خود را بیشتر کنید و مهارت‌های نقاشی سیاه قلم خود را بهبود بخشید، رسم چهره یک راه عالی است! سایت سیاه قلم امکان سفارش طراحی چهره وجود دارد.

میتوانید چهره بهترین عزیزان خود را بکشید و به آنها هدیه بدهید. 

 در این مقاله، ما به تجزیه و تحلیل تکنیک های رسم چهره می‌پردازیم. حتی تصاویر مرجعی فراهم کرده‌ایم تا شما بتوانید در حین یادگیری تمرین کنید.

در این مقاله چکار میکنیم

روش اول خانم میان سال

1

یک طرح سبک از چهره بکشید. سرها در واقع دایره‌ای نیستند؛ بلکه شکل بیضوی دارند، مانند یک تخم مرغ. یک طرح بیضوی که در پایین آن به سمت پایین ماسه‌ای شده است که فکر می‌کنم زیر آن قرار دارد، بکشید.

2

دایره را به صورت عمودی و افقی به دو نیم تقسیم کنید. ساده‌ترین روش برای نقاشی یک چهره استفاده از خطوط تقسیم‌کننده است. ابتدا، یک خط را از وسط دایره به طرف پایین کشیده و سپس دایره را به دو نیم تقسیم کنید، این بار به صورت افقی.

3

یک خط افقی دیگر اضافه کنید تا بینی را نشان دهید. نیمه پایینی دایره را دوباره با یک خط افقی دیگر تقسیم کنید. نقطه‌ای که خط عمودی با خط افقی پایینی برخورد می‌کند، پایه بینی است. نوک بینی را طراحی کرده و روی هر طرف یک سوراخ بینی اضافه کنید.

4

طراحی دهان را با یک خط افقی سوم شروع کنید. پایین دایره را دوباره به دو نیم تقسیم کنید. پایین لب‌ها را روی خط تقسیمی که به تازگی کشیده‌اید قرار دهید. یک خط برای جایی که لب‌ها به هم می‌پیوندند بکشید، سپس لبهای بالا و پایین را بکشید.

5

دو چشم متقارن را به امتداد خط بالا اضافه کنید. دو توپ دایره‌ای برای ساخت چشمان را در امتداد خط افقی مرکزی رسم کنید. اینها حفره‌های چشم هستند. بالای این دایره جایی است که ابروها قرار می‌گیرند و پایین آن جایی است که قوزباله‌ها قرار دارند.

6

ابروها را در بالای هر حفره چشمی امتداد دهید. ابروها بسیاری از احساسات را انتقال می‌دهند. ابروها را به طور یکنواخت در امتداد خط بالای هر توپ برای بیانیه‌ای محايطه نویتر، به سمت داخل برای انتقال حس متقطع‌تر، یا به اندازه‌ای بالا برده تا شگفتی را انتقال دهند. اگر به دنبال دید موزون‌تر هستید، از یک دندانه‌ی کوتاه و نازک برای اضافه کردن موهای فردی استفاده کنید.

7

با اضافه کردن زیر مژه‌ها و پلکان‌ها چشمان را تکمیل کنید. به طور کلی، فاصله بین دو چشم، عرض یک سوم چشم است. چشمان انسان شکل بادامی دارند، پس این را در نظر بگیرید وقتی که آنها را طراحی می‌کنید. چشمان در هر اندازه و شکلی وجود دارند، پس کمی با فرم آنها آزمایش کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

8

رنگ چشم و ساختار داخل چشم را ایجاد کنید. بیشتر آن را سیاه پر کنید و کمی سفید را باقی بگذارید. با مداد خود بصورت مسطح، برای پایه از کمی سایه‌دهی استفاده کنید. از روشن به کم در هر چشم از ناحیه میانه به لبه استفاده کنید. از خطوط کوتاه و نزدیک هم استفاده کنید تا از لبه قسمت سیاه چشم به سفید چشم برسید.
بعضی از لبه‌های هر دانه چشم را روشن‌تر کنید تا اثر زیبایی به آن دهید. ابروهای بالایی را توسعه دهید. سپس، خطوط راهنما را زیر چشم پاک کنید.

9

بالای پلک بالای هر چشم را بکشید. پایه پلک از بالای دایره مرکزی چشم پایین می‌آید و کمی بالای آن را می‌پوشاند. اگر پلک‌ها را واقعاً بزرگ کنید، زنی که دارید نقاشی می‌کنید خوابگی می‌دهد. آنها را هموار و نازک نگه دارید.

بعضی از لبه‌های هر دانه چشم را روشن‌تر کنید تا اثر زیبایی به آن دهید. ابروهای بالایی را توسعه دهید. سپس، خطوط راهنما را زیر چشم پاک کنید.

10

برای انتقال عمق، زیر چشم‌ها را سایه بندی کنید. کمی سایه بندی زیر چشم و در نقطه تلاقی چشم با بینی را اضافه کنید تا حفره چشم را تعریف کنید. برای دید بی‌حال، سایه بندی و خطوط پیچیده را با زاویه بیشتری به پلک پایینی اضافه کنید.

11

در هر کنار سر یک گوش اضافه کنید. پایه هر گوش باید در خط با پایین بینی و بالای گوش باید در خط با ابروها باشد. به خاطر داشته باشید که گوش‌ها به سطح کنار سر چسبیده‌اند.

12

به چهره‌تان مو بدهید. از جایی که مو تقسیم می‌شود شروع کنید و آن را به سمت بیرون توسعه دهید. برخی رشته‌ها را به جلو و برخی رشته‌ها را به عقب قرار دهید تا عمق را منتقل کنید.
می‌توانید هر نوع مدل مویی که دوست دارید را انتخاب کنید. هیچ قانونی وجود ندارد، بنابراین به دنبال ظاهری باشید که دوست دارید.

13


گردن را از پایه سر اضافه کنید. گردن‌ها از آنچه که شاید تصور می‌کنید ضخیم‌تر هستند. دو خط از تقریباً جایی که خط افقی پایین با لبه‌های چهره برخورد می‌کند، به پایین بکشید.
اگر می‌خواهید، می‌توانید شانه‌ها را نیز اضافه کنید، یا به گردن انتهای بدن را بگذارید.

14

هر جزئیاتی که فکر می‌کنید از دست داده‌اید را اضافه کنید. می‌توانید کمی سایه زیر بینی اضافه کنید و چانه را بیشتر واضح کنید، یا خطوط بیان احساسات را اطراف دهان اضافه و در گوشه‌ها سایه بندی کنید. لبه‌ی بینی را مشخص کنید. هرچه این ویژگی‌ها بیشتر واضح باشند، چهره شما بزرگتر خواهد نمایید.

15

اگر می‌خواهید پرتره کامل‌تری داشته باشید، لباس‌ها را نقاشی کنید. یک بلوز، پیراهن یا ژاکت بپوشانید اگر می‌خواهید بدنی را اضافه کنید. این کاملاً اختیاری است، بنابراین اگر فقط به نقاشی چهره علاقه‌مند هستید، بروید و این مرحله را بگذرانید.

16

هر خط راهنمایی که دیگر نیازی به آن ندارید پاک کنید. اکنون که کار تمام شده است، از هر خط اضافی که دیگر جایی ندارد، خلاص شوید. نشان‌هایی که اشتباهاً پاک کرده‌اید را به دقت اصلاح کنید و تمام شده‌اید!

روش دوم بانوی جوان

1

شکل سر را با استفاده از یک دایره کمی محکم کشیده اند. یک شکل بیضی کمی محکم برای راهنمایی در طراحی ایجاد کنید. سرها کاملاً دایره‌ای نیستند، اما افراد جوان به ندرت چانه‌های تیزی دارند، بنابراین آن را خیلی تیز نکنید.

2

راهنمایی‌ها را به وسط چهره اضافه کنید. یک خط افقی و یک خط عمودی را در وسط دایره قرار دهید. این به شما کمک می‌کند تا ویژگی‌ها را به طور یکنواخت تر ترتیب دهید.

3


خطوطی را برای تعریف چشم‌ها، بینی، دهان و گوش‌ها بکشید. از مداد خود برای به طور کمی نشان دادن موقعیت هر بخش از صورت استفاده کنید. نشان‌هایی برای چشمان با شکل بادامی بگذارید، موقعیت دهان را مشخص کنید، و به طور کمی بینی را تعریف کنید.
زنان جوان به ندرت بینی‌های سخت و تیز دارند. اگر می‌خواهید نقاشی شما جوانانه به نظر برسد، از خطوط نرمتر استفاده کنید.

4

چشمان، بینی، دهان، گوش‌ها و ابروها را توسعه دهید. بعضی از ابروها را با خطوط نرم و ملایم ترسیم کنید. چشم‌ها را با دانه‌های چشم پر کنید، و خطوطی را به بینی و سوراخ‌های بینی اضافه کنید تا شکل بگیرند.

5

موها و گردن را نقاشی کنید. حتی می‌توانید یک ریبون یا بند سری را به مدل مویی اضافه کنید اگر می‌خواهید دختر واقعاً جوان به نظر برسد. از جایی که موها تقسیم می‌شوند شروع کنید و خطوط آرامی را به سمتی که از آن موها جاری می‌شود اضافه کنید.

6

از یک ابزار نقاشی با سرنوشت کوچک برای اضافه کردن جزئیات دقیقتر چهره استفاده کنید. یک مداد بسیار تیز، خودکار نازک یا نشانگر را بگیرید و تمام ویژگی‌هایی که اضافه کرده‌اید را توسعه دهید.

7

 هر ویژگی‌ای که احساس می‌کنید را اضافه کنید.

8

برای یک نقاشی تمیز، همهٔ خطوط و راهنمایی‌های نقاشی را پاک کنید. از پاک کن خود به دقت استفاده کنید تا تمامی خطوطی که برای راهنمایی نقاشی خود کشیده‌اید و ویژگی‌هایتان را تقارنی نگه داشته‌اند، را پاک کنید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف سفارش سیاه قلم فقط تا 12 امشب