تخفیف سفارش سیاه قلم فقط تا 12 امشب

انواع مختلف زغال برای نقاشی

زغال، به دلیل چندمنظوره بودن و سهولت استفاده اش، یک وسیله نقاشی محبوب است در بسیاری از سفارش نقاشی سیاه قلم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما آیا می‌دانید که در واقع محصولات مختلف زغال برای نقاشی موجود هستند؟

بیشتر بخوانید: لیست اصلی لوازم نقاشی سیاه قلم

آموزش صفر تا صد طراحی چهره رایگان

زمانی که به یک فروشگاه هنری برای نقاشی سیاه قلم می‌روید، می‌توانید انواع مختلف زغال نقاشی را بخرید. پس چه چیزی را انتخاب کنیم؟

برای مثال، چه تفاوتی بین زغال ویلو و زغال انگوری وجود دارد؟ یا زغال فشرده دقیقاً چیست؟ و آیا زغال سفید در واقع زغال است؟

در ادامه انواع آن را معرفی میکنیم:

زغال طراحی چوب بید و تاک

ساده‌ترین نوع زغال نقاشی از شاخه‌های ویلو یا بخش‌هایی از انگورساقه ساخته می‌شود. با گرم کردن چوب در یک کوره بدون هوا، گازهای قابل اشتعال و آبی که در چوب وجود دارند حذف می‌شوند. آنچه باقی می‌ماند، سوزانده شده استیک‌های چوبی کربنی هستند که برای نقاشی استفاده می‌شوند.

این قلم‌های زغالی انگور بسیار شکننده و پودری هستند، زیرا هیچ ماده پیچیده‌ای را به خود نمی‌گیرند. شما فقط با این قلم‌ها روی یک قطعه کاغذ می‌نویسید و ماده پودری به کاغذ منتقل می‌شود و در الیاف کاغذ نگهداری می‌شود. هیچ عامل پیوندی وجود ندارد که زغال را به کاغذ “چسباند”. این به این معناست که زغال به راحتی می‌تواند پاک شود، که یکی از مزایای اصلی زغال به عنوان یک وسیله نقاشی است. شما می‌توانید زغال را با استفاده از ابزارهای مختلف ترکیب کنید تا مجموعه‌ای از ارزش‌های سایه‌ای و انواع مختلفی از بافت‌های زیبا ایجاد کنید.

واقعیت این است که زغال‌های ویلو و انگوری هیچ چسبنده‌ای ندارند، با این حال، این به این معنا است که نقاشی از هر گونه لکه‌دهی ناخواسته محافظت نمی‌شود. به همین دلیل، برخی اوقات افراد از ثابت‌کننده استفاده می‌کنند تا زغال را به کاغذ متصل کنند. اما نقطه ضعف استفاده از ثابت‌کننده این است که معمولاً باعث تیرگی نقاشی هم می‌شود. شخصاً از استفاده از ثابت‌کننده اجتناب می‌کنم هر چه بتوانم. به جای آن، وقتی که نقاشی‌هایم را ذخیره می‌کنم، آن‌ها را با یک برگه‌ی شیشه‌ای گلاسین محافظت می‌کنم، یا اگر بخواهم آن‌ها را در جایی آویزان کنم، آن‌ها را پشت یک قاب پشت شیشه قرار می‌دهم.

تفاوت بین زغال‌های ویلو و وین چیست؟ به طور کلی می‌توان گفت که زغال وین یکمی سبک‌تر (خاکستری‌تر) از زغال ویلو است. با این حال، در تجربه من، این تفاوت به اندازه زیادی نیست. همچنین، مهم است که بدانید زغال ویلو و وین محصولات طبیعی هستند و ویژگی‌های آن‌ها (رنگ، ارزش تونال) می‌توانند از برند به برند و حتی از دسته به دسته متفاوت باشند. بنابراین همیشه خوب است که انواع مختلفی از انواع مختلف و برندها را آزمایش کرده و با آن‌ها آزمایش کنید تا ببینید کدام را بیشتر می‌پسندید.

پودر زغال

پودر زغال از زغالی که از گونه‌های درختی نظیر درختان بید یا انگور تهیه شده و به صورت پودری خرد می‌شود. می‌توانید این پودر را با استفاده از مواد مختلفی نظیر موچ یا ابزارهای دیگر، برای ایجاد یک ظاهر نرم و زیبا یا تنظیم نواحی بزرگتر نقاشی خود به کار ببرید.

پودر زغال را می‌توانید آماده‌ی خرید از فروشگاه‌های هنری تهیه کنید، یا می‌توانید خودتان آن را تهیه کنید با آسیاب کردن تعدادی قلمک‌های گیاهی مثل بید یا ارده با استفاده از یک توری مش یا آسیاب آشپزخانه. این روش خوبی است برای استفاده از تکه‌های کوچک زغال بید یا ارده که باقی می‌ماند.

زغال فشرده

زغال فشرده، میله‌هایی هستند که از پودر زغال و یک عامل چسبنده – معمولاً گام یا موم – ساخته شده‌اند. این مخلوط از پودر زغال و چسبنده سپس به شکل میله‌هایی ساخته شده و به صورت قالب در آمده است. شما می‌توانید از این میله‌ها مانند یک نوع مداد استفاده کنید.

زغال فشرده از نرم تا سخت متغیر است، بسته به نسبت پودر زغال به محتوای افزودنی. هر چقدر افزودنی بیشتر باشد، زغال فشرده سخت‌تر خواهد بود. و در نتیجه، درجه سختی تعیین می‌کند که زغال فشرده چقدر روشن یا تاریک است: چوب زغال سخت‌تر، پودر زغال کمتر و در نتیجه مقدار روشن‌تری خواهد داشت.

در اکثر موارد، زغال فشرده تاریک‌تر از زغال‌های عادی ویلو و زغال‌های تاکسوس است. بسته‌بندی در زغال فشرده نیز باعث می‌شود که میله آن سفت‌تر و کم‌تر شکسته شود نسبت به زغال عادی. شما می‌توانید از زغال فشرده برای کشیدن خطوط گسترده با طرف آن استفاده کنید، یا از نوک آن برای ایجاد خطوط استفاده نمایید.

به دلیل افزودن ماده چسبنده به زغال فشرده، آن بهتر به کاغذ چسبیده واقع می‌شود نسبت به زغال عادی ویلو یا لاله. به همین دلیل، سرسخت‌تر است که زغال فشرده را صاف کرد یا پاک کرد نسبت به زغال معمولی. این ویژگی مزایا و معایب خود را دارد. شما واقعاً نیازی به نگرانی درباره اتلافی اتفاقی در نقاشی خود ندارید، زیرا این اتفاق به راحتی رخ نمی‌دهد. اما همچنین سخت‌تر است که با این نوع زغال تراکم‌ها و گذرهای نرم را ایجاد کنید.

مداد ذغالی

مداد‌های زغالی قابل مقایسه با زغال فشرده هستند، در زمینه‌ای که بیشتر مداد‌های زغالی از پودر زغال و یک پیونده‌گر تشکیل شده‌اند. و همانطور که زغال فشرده هستند، معمولاً از سخت تا نرم متغیرند. اما تفاوت با زغال فشرده این است که مدادها نازکتر هستند، بنابراین شما می‌توانید با آن‌ها خطوط نازک‌تری بکشید.

بهتر است مدادهای زغالی را با تیغه یا چاقو تیز کنید و از تیز کن معمولی مداد استفاده نکنید، اینطوری آسان‌تر است که آن‌ها را شکست ندهید. پس از تیز کردن مداد با چاقو، می‌توانید به صورت اختیاری با کاغذ‌آسیاب تیزتری را ایجاد کنید.

.

.

زغال سفید

همچنین مدادها و قلم‌های فشرده‌ای وجود دارد که تحت عنوان “زغال سفید” به فروش می‌رسند. این مدادها و قلم‌ها می‌توانند مانند مدادهای زغال معمولی و قلم‌های فشرده زغال استفاده شوند، اما به جای رنگ سیاه یا خاکستری، سفید هستند.

تحت عنوان “زغال” این ابزارها را نامگذاری کردن کمی گمراه‌کننده است، زیرا در واقع هیچ زغالی در آن‌ها وجود ندارد. اغلب آن‌ها با نوعی از آندازه‌گیری ساخته می‌شوند. آن‌ها قابل مقایسه با مداد‌های پاستل سفید و مداد‌های پاستل هستند، اما برخلاف پاستل‌ها، ابزارهای سفید “زغال” هیچ پیگمنت سفیدی را ندارند – فقط آندازه‌گیری.

در هر صورت، این مداد‌های سفید و قلم‌های زغال سفید “زغال سفید” نامیده می‌شوند، و از آنجایی که می‌توانند به خوبی با زغال معمولی ترکیب شوند، من موافقم آن‌ها را زغال نامید. حتی زمانی که به دقت گرفتن، نیستند…

زغال رنگی

سرانجام، می‌خواهم به زغال رنگی اشاره کنم. این‌ها دقیقاً مانند مدادهای زغالی معمولی و قلم‌های زغال فشرده هستند، اما ترکیبی از پودر زغال و پیوندگر با رنگ پیگمنت کمی ترکیب شده است. رنگ‌هایی که تولید می‌کنند، به طور کلی زیرک و محو است، زیرا بر پایه تنظیمات خاکستری تیره و سیاه پودر زغال معمولی است. ما قرار نیست از این تأمینات زغال رنگی در انواع زغال، استفاده کنیم، اما قطعاً ارزش آزمایش آن‌ها را دارد.

.

.

زغال مایع

زغال مایع، پودر زغالی بسیار ریز است که به یک افزودنی از گم عربیک اضافه می‌شود تا یک محیط مرطوب سیاه غنی و هیجان‌انگیز مشابه با آبرنگ ایجاد شود. می‌توان آن را با آب تقسیم کرد و با استفاده از قلم مو برای لایه‌بندی تنظیمی، جزئیات دقیق یا نشانه‌های انرژی‌آمیز و بیان‌کننده استفاده کرد.

کلام آخر

در مقاله انواع مختلف زغال برای طراحی و نقاشی مورد بررسی قرار گرفت. این انواع شامل زغال طراحی چوب بید و تاک، پودر زغال، زغال فشرده، مداد ذغالی، زغال سفید، زغال رنگی، و زغال مایع هستند. هر نوع زغال دارای ویژگی‌ها و کاربردهای خاصی است که بسته به نیازهای هنرمند، می‌تواند در ایجاد آثار متنوع و جذاب مورد استفاده قرار گیرد.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف سفارش سیاه قلم فقط تا 12 امشب